Home » Genel » Bahar & Yaz Gelinlerine Makyaj Tüyoları

Bahar & Yaz Gelinlerine Makyaj Tüyoları

Gelinlere Makyaj Tüyoları

Bu yaz Gelinlerde Doğal ve Sade Makyajlar ön planda olacak.

gelin makyajlarıDoğal makyajın bütün sırrı ‘doğru renk’ seçiminde saklı. Cildin güzelliği bu makyajda ön planda… Eğer doğru teknikleri öğrenirseniz, hafif bir makyajla, çok etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

1. Görünüm Doğal makyajda görünüm, iştah açan dudaklar ve yürek titreten gözler üzerine…

Ne dumanlı gözler, ne de ağır fondötenlere gerek var.

2. Rengini bul Hangi rengin sizin renginiz olduğunu bilmeniz önemli. Eğer solgun ve renksiz bir cildiniz varsa, şeftali tonları ve uçuk pembeler kullanmanız uygun olur.

Eğer cilt renginiz sarıya dönükse, krem formlu bej renkli malzemeleri tercih edin

3. Önce deneyin .Makyözünüzden emin değilseniz Prova makyajı şart

Bir çok kadın, yanlış renk seçimi yüzünden baştan kaybediyor ve ne kadar uğraşsalar dahi o makyaj kendilerine yakışmıyor. Ya yüzleri hayalet kadar soluk oluyor ya da koyu renkten dolayı maske takmış gibi görünüyorlar.

4. Dudaklara Bakım Dudaklarınızı pürüzlü görünümden ve kuruluktan kurtarmak için hafif bir peeling uygulaması yapın ve dudak nemlendiricinizi sürün. GeneGelin Makyajı lde Gelinler tüm cilt bakımlarını tamamlar ama Dudakları unuturlar

Dudaklar için satılan “lip exfoliator” ürünleri kullanabilirsiniz. Ölü deriler gidince dudaklarınız doğal bir parlaklığa da kavuşacak aynı zamanda…

5. Kapatıcı Kapatıcı alırken, kaliteli ve cilt tonunuzla tamamıyla bütünleşecek bir kapatıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Ağır kapatıcılardan uzun durun. Kryolan suprocolor gibi…

Krem kapatıcılar kolay emilim bakımından çok idealdir. Yüzünüzün istediğiniz her noktasında kullanabilirsiniz, dudaklar dahil.

6. FondötenKapatıcıdan sonra fondötene ihtiyacınız kalmadığını düşünüyorsanız, kullanmayın. Eğer kapatıcılık açısından fondöten ile cildinizi tamamen pürüzsüz göstermek istiyorsanız da hafif bir fondöten kullanabilirsiniz.

Kuru cildiniz varsa, ışığı yansıtan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir görünüm verirler. Fondöten ister mat, ister ışık yansıtıcılı olsun mutlaka çok ince bir tabaka şeklinde sürün.

Amaç; doğal görünüm, asla unutmayın!

7. AllıkSadece elmacık kemiklerinizin üzerine çok hafif bir pembelik verin. Şeftali tonu da olur.

Krem ya da likit formlu allıkları tercih edin ki, hem daha doğal hem de sağlıklı bir parlaklık kazanırsınız.

8. Maskara Kirpiklerinizi önce kıvırın. Sonra, hacim veren bir maskara ile birkaç dakikalık aralarla kirpiklerinizi 2-3 kat boyayın.

Dolgun görünen kirpiklerinizi en son kirpik tarağı ile tarayın ve tane tane ayrık, uzun görünmelerini sağlayın.

9. Dudak parlatıcıları Ten rengi bir parlatıcı ile dudaklarınızı parlatın. Hatta içinde gümüş parlaklığı olanları tercih edin, böylece daha da dolgun görüneceklerdir.

10. Son kontrol Cildiniz saten gibi pürüzsüz ve sağlıklı, bakışlarınız derin, dudaklarınız da parlak ve çekici görünüyorsa, bu iş tamamdır!

Az Makyaj Çok Güzeldir …

Gelin Makyajı Örnekleri

 

Check Also

Saç Kaynak Merkezi Florya

Sach ® Saç Kaynak Merkezi Florya Yeni Adresimize Taşındık

Sach ® Saç Kaynak Merkezi Florya  Sevgili müşterilerim ve dostlarım uzun zamandan beri hayalini kurmuş …

2 comments

  1. merhaba benim saçım koyu siyah ben saçımın rengini açmak istiyorum fakat oksidan kullanmadan acmak istiyorum nasıl bir şey yapabilirm?

Bir Cevap Yazın