Home » Genel » Kuaför Kursları Kuaförlük Sanatı ve Kuaför Nasıl Olunur

Kuaför Kursları Kuaförlük Sanatı ve Kuaför Nasıl Olunur

Kuaför Kursları Kuaförlük Sanatı ve Kuaför Nasıl Olunur
Kuaför Kursları Kuaförlük Sanatı ve Kuaför Nasıl Olunur

Kuaförlük Sanatı ve Kuaför Nasıl Olunur

Birçok kişi bana kuaför nasıl olunur diye soruyor ve kuaför olmak için neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgi istiyorlar. Çok samimi bir şekilde şunu söyleyebilirim Kuaför olmak demek zevkli, uzun soluklu eğitim ve her yıl yenilenen teknikleri takip etmek ve içinizdeki sanatçı ruhu ile saçlarla dans etmek muhteşem bir duygu.
Kuaför olmak için öncelikle kuaförlüğün gerektirdiği usta çırak ilişkisi, güven ve doğru usta ile sanatın uçsuz bucaksız yaratıcılığını doğru kuaförlük teknikleri ile birleştirerek sıradan klişe kalıpları kırarak birlikte keşfetmek ve hissetmektir.

Birçok kişi kuaför kurslarına yazılıyor ve kuaför kursu sonunda sertifikasını alan kuaför adayları gerçeklerle yüzleşince çok acı gerçeklerle yüzleşiyor. Ne yazık ki kuaför kurslarında öğretilen hiçbir bilgi gerçek hayatta kullanılmıyor ve kuaför adayları hayal kırıklığına uğruyorlar. Ticari amaçla kurulmuş olan kuaför kursları sadece hayal kırıklığı yaşayan kuaför adayları mezun etmektedir. Bu yüzden kuaför kurslarını tavsiye etmiyorum. Kuaför olmak isteyen kişilere Kuaför salonları olan ve salonlarındaki kuaför personeline kuaförlük eğitimi verip kaliteli kuaför olmaları için birebir eğitim verdikleri ve kendi bünyelerinde kurduklar Kuaför Akademileri aracılığı ile kuaförlüğe adım atmalarını tavsiye ederim.

Kuaför akademilerinin amacı müşteri ile iletişimden teknik kuaförlük bilgilerine ve kuaförlük için gerekli yaratıcı bakış açısına sahip olmalarına sahip olmasına yardımcı olacak mantaliteyi de aşılamaktadır.

Check Also

Saç Kaynak Merkezi Florya

Sach ® Saç Kaynak Merkezi Florya Yeni Adresimize Taşındık

Sach ® Saç Kaynak Merkezi Florya  Sevgili müşterilerim ve dostlarım uzun zamandan beri hayalini kurmuş …

12 comments

 1. yusuf.atasever

  selamlar murat bey

  Bu faydali blog icin tesekkur ederim . Erkek Kuaforlugu hakkinda eger bilgi sahibiyseniz onerinize ihtiyacim olacak cunku arastirmalarimda hep bayan erkek karisik kurslar karsima cikiyor ben erkek kuaforlugunde ilerlemek istiyorum hangi akademiyi onerirsiniz nasil bir yol izlemeliyim ?

  gorusmek dilegiyle

 2. SEvgili arkadaşlar bende kuaförlük eğitimime halk eğitim merkezinde başladım.8 -9 ay hiçbir şey öğrenmeden gidip geldim.Halk eğitimin tek avantajı,dışardan müşteri alması ve biz öğrencilerinde müşterilerin saçına girmemize izin verilmesi idi.Dolayısı ile ilk makası tutmayı,ilk boyayı sürmeyi orda öğrendim.Halk eğitim merkezlerinde korkusuzca saça girmenize izin verilir,çünki gelen müşteriler sizin acemi olduğunuzu bilerek ve kabullenerek gelirler.Bir çok bayan oraya muhabbet etmeye gider,vakit geçirmeye.Ben şahsım adına gelen hiç bir müşteriyi kaçırmadan kendime olan güvenimi halk eğitimde pekiştirdim ama çok bir şey ögrendimmi elbetteki hayır..Sonra bu süreci geçtikten sonra,çıraklık eğitime yazıldım ki oradan belge almanız şart.Daha sonrada bir kuaförün yanına girip çaıştım ve şu an kendi dükkanımı açtım ve şükür bu gün başladığım güne göre çok daha ilerdeyim.Eger azminiz,yaratıcı gücünüz ve hayallariniz varsa emin olun başarılı olursunuz.çok çalışmak ve emek vermek gerekir…sevgi ve hırsla tutunduğunuz herşey sizi başarıya götürür…

 3. bende şuan Halk Eğitimın açtıgı kursa kaydoldum ama kuafor eşilıgınde uygulamalı salonunda pratik yapıyoruz 6ay süresekmiş kaydı yeni yaptırdım ne yapmalıyım.kararsızım ama kuaförlük egitimini veren kişi uzman bir kişi eşimde karsı ama ben iş sahıbı meslek sahıbı olmak istıyorum yarın kim öle kim kala lütfen murat bey acil cevap beklıyorum

 4. merhaba murat bey bende halk egıtımdekı kurslara yazılmak ıstıyordumm bu meslegın ıcıne gırebılmk ıcın burdann baslamak ıstıyordum sızce olmazmıı dırekt olarak bır kuaforde asıstanlıkmı yapmam gerekk hanı bnm dusuncm orada bıraz olsun tecrube kazanıp bır kuaforn yanında işe dewm etmektı..

  • Murat KOLUKIRIK

   Halk Eğitim kursları sadece zamanınızı çalan kursalrdan ibarettir. Halk Eğitimde öğrendiğiniz şeyler ile hiç bir profesyonel salonda iş bulamaz kendi salonunuzu açabilecek bilgi ve donanıma sahip olamazsınız.

 5. Merhaba, ben şu an İstanbul’da üniversite öğrencisiyim. Almanya’da lise okurken kuaförde staj yapmıştım. Aslında bu alandan memnun da kalmıştım fakat daha sonra üniversiteye devam etmeye karar verdim. Şimdi ise yakın çevremdeki insanların ufak tefek kuaförlük işlerini yapıyorum (kesim hariç). Böyle bir durumda sıfırdan başlamak isteyen birisine ne önerirsiniz. Kaliteli kuaför salonlarında işin ehli insanlardan eğitim alabilmek, bu işte kendimi geliştirebilmem ne kadar mümkün… Ne yapmalı Murat Bey… ???

 6. sanırım yalnıs konu baslığına yazdım kusura bakmayın lütfen

 7. Merhaba Murat bey sizden bişi rica etsem
  koyu karameli hangi renk tonlarıyla elde edebilriz (bir önceki sayfada sizin verdiğiniz resimde )
  birde
  Tanem Sivar ın saç rengi kahve tonları ama tam hangi renk acaba söleyebilirmisiniz
  çook tesekkürler,Saygılarımla
  resim yüklemeyi beceremedim 🙁

 8. Sizin başarı hikayenizi okudum başarılı buldum.uzun süredir bende kendi işyerinin açmayı düşünüyorum ancak kursları düşünmüştüm.ticari amaç güdüldüğünü yazmışsınız.seneye istanbulda ikamet edeceğim ve iyi bir kuaför olmak istiyorum.sürekli birilerine fön çekmek saçlarını yapmaya çalışıyorum.bana iyi bir kuaför olmam için ne önerirsiniz birde bu kuaför akademileri nerededir şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın