Home » Genel » Mordansaj Nedir? Mordansaj Nasıl Yapılır? Adım Adım..

Mordansaj Nedir? Mordansaj Nasıl Yapılır? Adım Adım..

saç boya tası

Mordansaj işlemi boya öncesi ilk kez boyanacak saçlarda dipler ile uçlar arasında fark olmaması için ya da çok sert beyazlara sahip saçlarda beyazların tutması için uygulanması gereken bir ön boya hazırlığıdır. ..

Mordansaj Nasıl Yapılır?

Mordansaj yapmak için öncelikle gerekli malzemeler hidrojen peroksit ve su.

20 ölçü hidrojen peroksit 80 ölçü su ile tamamlanır ve saçların dipelrden 2cm aşşağısından başlanarak eldiven giyilerek saçlara boya fırçası yada sünger yardımıyla sürülür ve içice taranır. Hazırlanmış olan bu karışım 10 dakika bekledikten sonra fön makinesi ile kurutulur; Bu kurutma işlemi aslında saçı hem ısıtmak hemde tamamı ile kurutmak amaçlıdır.

Saçlar tamamı ile kuruduktan sonra saç uçlarında renkte hafir bir kırılma olmuş olucaktır. Bu kütikül tabakası hazır açılmış saça yapacağınız saç boyası sorunsuz tutacaktır..

Bu işlemleri profesyonel kuaför eşliğinde yapılmasını tavsiye ederim …

Check Also

saç tüyü

Saç Tüyü Modası

Saç Tüyü Modası Tüy kaynak modasının başlayacağını aylar önce ilk biz duyurmuştuk sizlere . Dünya …

3 comments

  1. merhaba Murat bey ben sacımı kızıla boyadım fakat kullanısssız olması sebebıyle degıstırmek ıstıyorum .Koyu yesıl gozluyum acık renk tenım var ve yuzumde hafıf pembelıkler var sızce hangı renge boyamalıyım sımıden tesekkurler .

  2. Merhaba murat bey çok yoğunsunuz biliyorum ama işinde çok başarılı bir insan olarak sizin tecrübelerinize dayalı ön bilgi almak istiyorum. Ben çilli kumral saçlı soluk pembe ten rengine sahibim koyu renk saçı çok seviyorum. Ama bende siyah çok sert duruyor hangi saç rengini önerirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın