Home » Genel » Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Saç Boyama Nasıl Yapılır
Saç Boyama Nasıl Yapılır

Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Saç boyamanın amacı saçı renklendirmek, beyazları kapatmak, estetik ve daha çekici bir dış görünüme sahip olmak ve sosyal yaşamımızda statümüzü insanlara ifade ediş şeklimizden bir tanesi ve bir kadının en büyük kozmetiğidir.

Peki, saç boyama nasıl yapılır? Elbette bu sorunun cevabı saçın durumuna ve istediğimiz saç rengine göre değişmektedir. Bu sayfalarda sizlerle 1984 yılından beri gerek yurtiçi gerekse yurtdışında almış olduğum saç boya uzmanlığı ile sizlere profesyonel bir kuaför, boya uzmanı olarak tecrübelerimi paylaşacağım.

Saç boyama nasıl sorusuna cevap vermeden önce hâlihazırda olan saç analizi yapmak saç boyamanın ilk adımıdır. Saçınızın istediğiniz renge boyanabilmesi için bilmeniz gereken kurallar şunlardır.

1.    Boya boyayı açmaz. Saçlarınızda boya varsa ve daha açık renge boyamak istiyorsanız, saçınızda açma boya yada silme işlemi yapmak gerekir. Bu işlemlerin kesinlikle eğitimli profesyonel bir kuaför tarafından yapılması gerekir.
2.    Saçlarınızın rengi boyamak istediğiniz renkten iki tandan fazla açılmışsa pigmentasyon işlemi yapılmalıdır.
3.    Saçlarınızın rengi iki tondan daha fazla açılmışsa muhakkak ön boyama işlemi yaparak saçlarınızı boyaya hazırlamanız gerekir.
4.    Saçlarınızdaki beyazları kapatmak için saçlarınızın beyaz oranına göre boyamak istediğiniz saç rengine destek renk kullanmanız gerekir.
5.    Saçınızda beyaz kapatırken 20lik Oksidan gerekiyorsa 30luk Oksidan kullanmalısınız. 40lık Oksidan ile beyaz kapatamazsınız.
6.    Kullanacağınız boya ile Oksidan miktarı kullanmış olduğunuz markaya göre muhakkak karışım oranları aynı olmalı. Örnek olarak L’Oréal Majirel saç boyası karışım oranı 1e 1,5 tur yani 50 gr saç boyasına 75Gr Oksidan krem kullanılmalıdır. Saç açıcı serisi L’Oréal Majiblond serisi 1e 2 karışım oranına sahiptir. Yani 60gr L’Oréal Majiblond saç boyası ve 120 gr 40lık Oksidan krem kullanılmalıdır. Bu oranlarında dışında çalışma saçtaki beyazların kapatmasını engeller ve saçta kızıllık meydana gelmesine neden olur. Wella Koleston Perfect saç boyası 1e 1 oranda karıştırılması gerekir yani 60 gr saç boyasına 60 gr Oksidan krem. Birçok marka bu oranlarda kullanılır. Saç boyama hazırlama tarifene ve karışım oranlarına uyunuz
7.    Saç boyamaya başlarken saçlarınızı bir kulak arkasından diğer kulak arkasına ve alından enseye düz çizgi olarak dört eşit parçaya ayırın ve saçın çıkış yönüne düz fırça ile yumuşak fırça darbeleri ile saçınıza çok ince tutamlar halinde sürünüz.

Saç boyama hakkında merak ettiklerinizi güzel bir Türkçe ile yazıldığı sürece yorum yaparak sorabilir ve cevabını alabilirisiniz.

Check Also

Saç Kaynak Merkezi Florya

Sach ® Saç Kaynak Merkezi Florya Yeni Adresimize Taşındık

Sach ® Saç Kaynak Merkezi Florya  Sevgili müşterilerim ve dostlarım uzun zamandan beri hayalini kurmuş …

88 comments

 1. Merhaba Murat Bey,
  Saçımın doğal rengi koyu kahverengi.Beyaz tenliyim, gözlerim açık kahverengi.Kısa bir süre önce saçımı karamel rengi yaptırmak için kuaföre gittim.Renk açma işlemi uygulandı.Daha sonra uygulanan boya sonrası bakır ağırlıklı bir renk ortaya çıktı.Sonuçtan hiç memnun kalmadım.Saçımda yapay bir görüntü oldu.İstediğim doğallığı ifade edemedim.Daha sonra kendim Palette Deluxe Sarı ve Çok Açık Küllü Sarı karıştırarak boyadım.Ama saçımdaki bakırlık kaybolmadı.Saçımın doğal ve açık küllü bir ton olmasını istiyorum.Kuaföre gitme şansım yok,evde kendim boyayacağım.Kısacası saçımı koyultmadan ve biraz daha açarak bu bakırlıktan kurtulmak istiyorum.Hangi boyayı önerirsiniz? İlginize teşekkür ederim.

 2. mrb murat bey. ben 1 ay önce doğal kumral saçlarıma krepe balyaj attırmıştım ancak balyaj çok açık küllü bi sarı oldu beğenmedim. bunu kapatmak için 3 gün önce kuaförün güzel olur demesine kanıp 6,34 no lu boyaya boyandı saçlarım. boyanır boyanmaz çok kızıl geldi bana ve bunun üstüne 5 numara ya boyadı yani kendi saç rengime. ancak diplerde kızıllıklar duruo hala 🙁 bu kızıllıklardan nası kurtulurum? 15 gün sonra yine kendi saç rengime boyatsam kızıllıktan kurtulurmuyum ve uçlarına sarı balyaj attırsam tekrar çok mu yıpranır saçlarım?

 3. merhaba murat bey saçlarım sarı röfleli her ay diplerimi loreal 10 numarayla market boyası ile boyamaktayım fakat lorealmajiblonde 900s le nasıl boyamam gerektiği hakkında bilgi verirmisiniz oksidan ne kadar kullanıcam boya nasıl bir renk verir,şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

 4. yani saçıma yapılan son işlem açma boyama açıldığındaki renk turuncuydu onun üstüne kumral boyandı dışarıda veya ışık alan yerlerde turuncu, görenler kumral değil balköpüğü diyorlar bende öyle düşünüyorum küllü renkler turunculuğu alıyormuş sanırım

 5. merhaba benim sorunum saçımın güneşte turuncu durması.Ana rengim kumraldı onun üstüne 2 kez kızıl boyadım daha sonra oksijenle açtım onun üstüne siyaha boyandı daha sonra kuaförüme açtırdım saçım evde kumral gibi duruyor fakat dışarı çıktığımda turunculuklar var kuaförüm saçımı açtığında turuncuydu onun üstüne boyandı bu turunculuğun gitmesi için ne yapılmalı?

  • Murat KOLUKIRIK

   Saçınız ile aynı tonlarda küllü yansılamalı bir saç boyası kullanarak saçınızdaki turunculuğu alabilirsiniz.

 6. feroniathanatos

  merhaba murat bey, sizi rahatsız ediyorum bu sefer arkadaşım için. bana yardımlarınız sonucunda elde ettiğim sonuçtan arkadaşlarım çok etkilendi ve çok yakın bir arkadaşım sizden alacağım önerilerle saçını boyamamı rica etti benden. ben de size danışacağımı söyledim. kendisi tıpkı benim gibi saçlarını boyamaya cesaret edemiyordu ta ki benim saçımda elde ettiğim sonucu görene kadar. beni tanıyan herkes tanımasalar doğal rengimin bu olduğunu düşüneceklerini söyledi. herkese sizin gibi bir profesyonelin varlığından ve sitenizden ve yardımlarınızdan bahsettim. şu anda çevremde oldukça popülersiniz ve takiptesiniz. keşke herkes sizin emeğinizi takdir edip facebook sayfanızı beğense, en azından bu kadarcık bir teşekkürü çok görmese.
  size danışacağım mevzuya gelince; dediğim gibi arkadaşım size danışaraktan saçlarını boyamaya yardımcı olmamı rica etti. kendisi de sizi takipte fakat benim sorusunu daha doğru ifade edeceğimi düşündü. arkadaşımın istediği renk tam olarak bu:

  kendisinin saçları kalın telli ve boy olarak omuzlarından aşağıda. saçları hiç işlem görmemiş durumda yani doğal, rengi ise koyu kestane. ben bana verdiğiniz öğütlerden yola çıkarak saçlarını oryalsiz o renge getirebileceğimizi düşündüğümü söyledim. fakat yine de önerilerinizi almadan işe girişmeye cesaret edemedik. sonuçta işin uzmanı sizsiniz, biz sadece uygulamaya çalışıyoruz. kendisinin ten rengi fotograftaki modelin ten rengiyle aynı denilebilir. suratı ise daha minyon ve yumuşak ifadeli. fakat elmacık kemikleri belirgin. sanıyorum bu renk modelde durduğu kadar güzel durur arkadaşımda, siz ne düşünüyorsunuz? fikriniz bizim için çok önemli. peki bu renk nedir ve hangi marka boyayı önerirsiniz ve kaçlık oksidasyon kremi ile bu rengi elde edebiliriz?

  şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, dargınlığınızda ve soru cevap kısmını kapatmakta gerçekten haklısınız. ben biraz arsızca size ulaşmanın yolunu aradım ve burayı kapatmadığınızı fark ederek şansımı denemek istedim. umuyorum size sesimi duyurabilmişimdir. iyi çalışmalar diliyorum size.

  • Murat KOLUKIRIK

   Rica ederim,
   modelin saç rengi kumral kahve tobnları ve aralarında ışıltılar var. Beyaz tenli herkese yapıcabilecek bir saç rengi. istediğini saç rengi ne yazıkki sadece tek bir boya ile saçya ön hazırlık yapmadan elde edileb,ilcek bir saç rengi değil.

 7. özdemir ahin

  yaşim 25

 8. özdemir ahin

  Benim saç rengim siyah üstüne balyaj röfle yaptım ama rengi fil dişi çıktı ben o rengi hiç beğenmedim. o fil dişini kapatıp başka renge çevirmek için hangi boya ve tonunu kullanmalıyım? Açık kumral mı kullanayım yoksa koyu sarı mı kullanayım 🙂 Lütfen sorumu cevaplar mısınız ACİL? 🙂

 9. Merhaba Murat bey.ben 24 yaşındayım.Beyaz tenliyim,koyu kahve gözlerim ve açık kumralım.saçlarımda boya varken röfle yaptırdım rengini sevdim ama kendi saç rengimde daha doğal olacağını düşündüğüm için dibim geldi hemde baya baya bi 6 ay oldu sanırım.sitesinize gördüğüm kumral üzerine açık dore saç rengi diye tanımladığınız doğal görünümlü sık röfle tam istediğim renk.benim şuanda 6 ay olsada saçlarım ince telli ve boyanın üzerine yapıldığından saçlarımın rengi çok açıldı.bu uyumu yakalamak için uçlarıma yıpranmadan yapılcak işlem varmıdır?yada sizin önerebilceğiniz kumral saça ışıltı,balyaj renkleri hakkında bana fikir verirseniz çok sevinirim.
  Bide kardeşimin saçlarında cilt rahatsızlığından dolayı bazı kısımlarında beyazlamalar oldu.Saçları açık kumral,ince telli ve ten rengi açık.Eskiden sadece beyaz kısımlarını boyuyorduk ama şimdi 18 yaşında ve hepsin boyamak istiyor.Saç telleri yıpranırmı?Çünkü 2 ayda bir boyuyor.Lorealin 7 numarasını boyadı ve doğal durdu.Ama zamanla açılıyo ve beyazları uzuyanca çıkıyor.Saçlarına en az zararı verecek hangi işlem önerirsiniz?Saçları çok ince telli ve az.
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Murat KOLUKIRIK

   Saça Uygulanan her türlü kimyasal saçı azda olsa yıpratır. Fakat saçları koyulaştırma ve beyaz kapama işleminde kullanılan saç boyaları saç açıcılar kadar zarar vermez.

 10. merhabalar murat bey saç renklerini araştırırken sitenizi tesadüfen gördüm ve hemen üye oldum yaptığınız iş gerçekten çok faydalı vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. İlk önce sitede verdiğiniz bayan tariflerine göre kış kadınına giriyorum galiba ama ten rengim makalede tanımladığınızdan daha koyu hatta su anda yazın da getirmiş olduğu fazladan bi esmerlik var tenimde bu nedenle koyu renklerin yüzümü kapattığını ve bana daha sert ifade(bakışlar) verdiğini düşünüyorum, daha soft açık doğal renkler seviyorum. Ayrıca yüzüm de oval ve toplu olduğu için sanki yüzümü daha büyük gösteriyor bunda saçımın düzkabarık olmasının etkisi de olabilir(bu da ilk boyadan sonra oldu boyadan önce hoş bi dalgası vardı) tabi bu da hoşuma gitmiyor koyu kahve gözlerim var gözlerim büyük ön plana çıkarmak istiyorum ama yüzümü ön plana atmadan. Şu anda saçımda boya var 2 tane 7li tonlarla 1 tane 6 tonu karıştırıp hafif bakır ışıltılı bi kumral elde etmiştik kuaförümle(koleston)5 ay önce kendi saç rengim de koyu kahve kestane rengi gibi Bu 5 ay önce tabi su an sadece koyu biraz bakırlı kumral kaldı dipten de geldi biraz kendi saçım tenimde esmerleşince bu renk de kapattı sanki. Bu nedenle yeniden boyatmak istiyorum aklımda karamel ya da bal köpüğü rengi var ama sizce bu renkler bana yakışır mı su anda biraz daha esmerim çünkü ya da sitenizde görünce hoşuma gitti karamel kahve ve ışıltılı kahve tonlarımı daha iyi olur sizce? Kahve tonlarını evde uygulasam başarılı olurmuyum? Sizin de önerebileceğiniz başka renkler varsa çok mutlu olurum(önereceğiniz renkler kolestondan olabilir mi çok rica edeceğim) Çok çok teşekkür ederim başarılar…

 11. merhaba murat bey bugün 2. kez yazıyorum size sizin önerinizi almak istiyorum.sacımı ilk kez 2 gün önce boyattım ben bugday tenli kahve gözlü biriyim.sacımın acık tonlarda olmasını hep istedim.kuaför çikolata kahve üstüne bal köpüğü balyaj attı.istediğim gibi olmadı sacımı hiç begenmiyorum.ne önerirsiniz.bunu nasıl değiştirebilirim.bana ne gider acaba?sacımda ısıltıda istiyorum.lütfen bi çözüm önerisi söyleyin bana

  • Murat KOLUKIRIK

   Aynı gün iki kez yazmanız bir şeyi değiştirmiyor zaman ve fırsat olduğumda insanlara yardımcı olya çalışıyorum .
   Eğer cevaplanmıyorsa bu demektirki işim var ve müsait değilim.

 12. Merhaba Murat bey,ben saçlarımı evde kendim toz açıcı ve 30 veya 40 volumle 1/2 kuralı uygulayarak açıyorum.cok da guzel oluyor.kendı dogal sac rengım uzerıne uyguluyorum.kendı dogal sac rengım koyu kestane sanırım 4.0 renklerınde.ancak cok da fazla beyazım var beyazlarım bu yolla sacım uzadıgında sarılarla uyum saglayıp bellı olmuyor.ancak bu toz acıcı cok zararlı bıldıgım ıcın,sadece boya ıle ne kadar sarı olabılır sacım,saclarım kalın tellı.onrebılecegınız boya markası ve numarası varmı?wella perfect koleston 12.89 nasıl olur acaba dogal sac rengıme uygularsam kızıllı mı acılır,bır de tabı acıcı ıle actıgım yerlere bu boya deyerse saclarım yeserırımı yada ne olur?saclarım yaklasık 4-5 cm cıvarında kısacık sureklı boyle kullanıyorum.yardımcı olursanız cok sevırım..

  • Murat KOLUKIRIK

   wella perfect koleston 12.89 iyi bir seçim 40 lık oksidan krem ile devam edebilirisniz. İstediğini maksimum açık sarıyı bu şekilde elde edebilirisiniz.

 13. merhaba murat bey. ben dip saçlarımı kendim açtım ve turunculukları kapatsın diye 11.1 boyadım. fakat uçlarımdan çok açık oldu, platin gibi oldu. biraz daha koyulsun diye 8.1 ve 9 boyadım ama çok koyultmadı ve sarımsı da olmadı. ben daha doğal küllü ama sarı olsun istiyorum benim saçlarım beyazımsı duruyor ne yapmalıyım? şimdiden teşekkürler..

  • Murat KOLUKIRIK

   Saçlarınızı koyulaştırmak için biraz daha koyu renkleri 7 numara kullanabilirsiniz.

 14. merhabalar
  benim saçlarım ince telli ve asıl rengi koyu kumral . geçen yıl röfle işlemi yapıldı ve cok yıprandı. istedıgım şekılde olmadıgı için 4 ay sonra koyu kumral boyadım ve suan rengi akmış ve dipleri uzamış iki renge sahibim. 5 aydır saçımın kendine gelmesini bekliyorum ve 5 aydır hiç boya yapılmadı. saçlarımın acık bal tonlarında olmasını istiyorum,ve sonkı yasadıgım röfle olayından sonra burada hiçbiyere guvenemedim. bakırköydeki yerinizde saçlarımı boyatmak istiyorum.ilk boyamada istenen renk saçımda tutarmı.saçımın hangı işlemlerden gecmesi gerekiyor. saçlarım orta uzunlukta fiyatlar hakkında telefonla aradıgımda bilgi alabiliyormuyum.

 15. merhaba murat bey,saçlarım açık kestaneydi balyaj attırmak istedim.saçlarım komple çok açık sarı oldu bunun üzerine 2 numara koyu kahveye boyadım,saçlarımda kızıllıklar oldu.şimdi eski rengin üzerine güneşte açılmış gibi doğal duran balyajlar attırmak istiyorum.açık kestaneye döndürmek için hangi işlemleri ve malzemeleri kullanmam gerek.toz açıcımı kullanılmalı saçlarım yanarmı.birde dipleri geldikçe boyatmama gerek kalmadan doğal görünümlü bi saç nasıl elde edilir.teşekkürler

 16. Murat Bey mrb ben bugüne kadar saçımı hiç boyamadım fakat daha 25 yaşımda olmama rağmen saçlarımda çok yoğun beyazlarım var saçımı boyatmak istemiyorum kuaförüm çözüm olarak cila atmayı önerdi sizce işe yarar mı? boyasız saça atılan cila beyazları kapatır mı? yoksa saçlarım saçma bir renge bürünebilir mi? yardımınızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

  • Murat KOLUKIRIK

   Cila dediği şey normal saç boyasını daha sulu hazırlayarak saçınıza uygulayacak . Bu yöntem ile beyazların tutmasına imkan yok. Saç boyasında gereinden fazla oksidan veya su koyulması beyazların kapanmasını güçleştirir.
   Bir deneyin bakın olursa burada bzlerle paylaşırsınız.

 17. merhaba murat bey…bnm saçım röfle diplerim geldi ve kendim boyamak istiorum koleston 9/0 sarı renk tüp boya aldım ve 40 vol açıcı aldım fakat boyamaya cesaret edemedim sizce ne yapmalıyım?şimdiden teşşekkür ederim…

 18. merhabalar murat bey, saclarımı 2 aydır boyamıyorum 2 aylık kumral saclarım geldı dipten boyalı kısımlar da biraz aktı turuncumsu sarıya yakın bir renk üzerini 11.1 koleston kullu kumralla boyadım kucuk bir parcasını hiçbir değişiklik olmadıı ben tam sarı birşey istiyorum turunculuk olmadan ne yapmalıyım ??

 19. Murat Bey Merhaba. Ben 18 yaşındayım. Buğday tenliyim. Saçımı şu ana kadar hiç boyatmadım. Saçımın doğal rengi koyu kestane. Altın parıltılı toffee düşünüyorum. Sizce bana göre mi? Ya da önerebileceğiniz bir renk var mı? Şimdiden teşekkür ederim…

  • Murat KOLUKIRIK

   Bence komple düz renge boyamaktansa saçlarınızın aralarına hafir yansımalı karamel rengi balyajlar yaptırın.
   Komple düz boya yaptığınızda döüşü olmayan bi rşekilde her ay dip boyası yapmanız gerekecek.

 20. Merhabalar Murat bey size bitane daha sorup olucakti, pinar altug nun simdiki SAC rengi kahve tonlarinda, bna tam olarak rengin ismini soylerseniz Wella Dan hangi renk oldugnu Cok sevinirim .. Simdiden Cok tesekürleer

 21. klavyeden dolayı duzgun yazamıyorum kusura bakmayın,anlatmak istediğimi anladıysanız sizden cevap bekilyorum lutfen yardım edin.bu arada saçlarımda kaynak vardı onları çıkattırdım ve boya yapılmadı daha ondada maviler var biraz onları oryalle denemedim.ona napabilirim?

  • Murat KOLUKIRIK

   Ne istediğini çok iyi anladım fakat saçlarınız açık küllü sarı olması imkansız.

 22. merhaba.ben saçlarımı 1 yıldır sıyaha boyuyorum ve on tarafları mavi siyah boyatmıştım.daa sonra açık mavi paket istedğimden oryalle açıp mavi boya surduler ve 1 ay kullandım dun saçımın rengini açtırmak için kuafore gttim ve saçımı oryalle açtılar brn çok açık kullu sarı istiyorum doğal sac rengimde koyu kumral gibi.fakat boyandıgında saçlarım berbattı oryalle kırmızı gıbı oldu ve ustunede boyadılar saçlarım turuncu kırmızı ve sarı şuan.birazda yıprandı.saçlarımın rengini 9.3 yani altın sarısı yada çük çük açık kullu sarı istiyorum.evde bunu tek yapabilmem için ne gerekiyor?ne yapmamı öneriyorsunuz? saçlarım şuan berbat görünüyor.

  • Murat KOLUKIRIK

   Öyle saçınızı mavi siyah saç boyasından sonra açık küllü sarı istiyorum diye boyatamazsınız. Kuaför size olmayacağını söylemedimi?

 23. Merhabalar.Benim saçlarımın ucunda boya vardı ben de bunu matrix boya silici ile sildim.Fakat kendi saçımın olduğu yerlere de silici geldi galiba ve bikaç tutam koyu kumrala döndü.Saçımın tamamını boyatmak istemiyorum ve bu kısımları kendi rengime boyamak istiyorum.Kendi saç rengim koyu kestane ama koyu kestaneye boyarsam simsiyah olmasından korkuyorum.Hangi markanın ne rengine boyamalıyım lütfen yardımcı olun…Teşekkürler.

  • Saçlarım kuruduğunda bu kısımlar koyu sarı-açık kumral gibi bi ton halini aldı ve saç rengim koyu olduğu için çok kötü duruyor.Ne yapalıyım lütfen acil yardımcı olun 🙁

  • Murat KOLUKIRIK

   Loreal Majirel 5 Numara Açık Kestane 20 lik ksidan krem yapabilirisiniz.

 24. Merhaba Murat Bey ,

  Ben 3 seferdir saçımı Selective 7 numarayla boyuyorum. Bu renk saçımın kendi rengine yakın bir renk. Bu rengi beğeniyorum. Fakat daha önceleri Koleston 7 numara ( kumral ) köpük boyayla boyamıştım çok çok koyu olmuştu. Saçlarım aslında küllü kumral , ama ben orta kumralla boyuyorum. Hafif bir kızıllık oluyor. Bunu da gidermek istiyorum.
  Benim asıl sorunum şu: köpük boya ile boyamış olduğum zamanlardan beri saç uçlarım çok koyu. Boyayınca diplerim daha açık uçlarım hep koyu kalıyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Uçlarımla diplerimin rengini nasıl aynı yapabilirim acaba ? Lütfen bana yardım edin.
  Saygılarımla
  Aslı

  • Murat KOLUKIRIK

   Köpük boya kullanmayın normal krem bazlı saç boyası tercih edin.

   • Murat Bey , yanıtınıza teşekkürler,

    Artık hiç köpük kullanmıyorum zaten. Fakat 3 seferdir kremle boyamama rağmen , dipler açık uçlar koyu kalıyor. Bu farklılığı gidermek için ne yapabilirim. Bana bir bilgi verir misiniz lütfen. Şimdiden teşekkürler.

 25. Merhaba Murat Bey,
  Yazılarınızı beğeniyle takip ediyorum. Önerileriniz üzerine saçımı majirel ile boyamaya karar verdim.İnternette araştırdım majirel boya buldum fakat majirel oksidan kremi bulamadım.Siz oksidan kremin de çok önemli olduğunu belirtmiştiniz.Majirelin oksidan kremi var mı?Yoksa da başka bir marka önerir misiniz?
  Teşekkürler…

 26. merhaba Murat Bey ben saçlarımı açık sarı 10 numarayla bal köpüğü 7.3 e boyadım şuanda saçlarımın diplerinde hafif turunculuk var , doğal saç rengim açık kumral ve eski rengime dönmek istiyorum turunculuktan kurtulmak için hangi tona boyamam gerekiyor, şimdiden bilginiz için teşekkür ederim.

  • Murat KOLUKIRIK

   Saçınızın koyulaşmasınıda istemiyorsanız Loreal Majirel 8.1 Küllü Koyu Sarı kullanmanız gerekir.
   Daha koyusu içi Loreal Majirel 7.1 Küllü Kumral.

 27. unutmadan yaşım da 23.

 28. ayrıca saç rengim doğal siyah yani boyalı değil..

 29. Merhaba. Ela gözlü, siyah saçlı ve hafif esmerim göz rengini daha çok hangi saç rengi ortaya çıkarır ve yakışır?

 30. merhaba Murat bey,
  Pilatinden küllü açık kumrala geçmek istiyorum,
  Şuan saçlarım küllü pilatin renginde,çok hoş bir sarı,kuaförüme 5 ay da bir dip röfle yaptırıyorum,diplerim geldikçe koleston 11.1 açık küllü sarı ile dip boyamı yapıorum fakat cok bekletmiorum 10 dk en fazla,diplerimle uçlarım uyumlu oluyor.Herkez cok beğeniyor rengimi,fakat ben Çok sıkıldım bu renkten artık daha doğal tonlar istiyorum,Hem kumral hemde sarı tonlarına kaçan kumral bi renk düşünüyorum.Düğünümde var temmuz ayında gelinlik beyaz ben beyaz saçlar pilatin sarı,çok soluk olmaktan korkuyorum…sizin öneriniz nedir.kuaförüm tek seferde istediğin rengi elde edemeyiz birkaç kez boyamam gerek diyor renk oturması için,Bende bir günde istediğim rengi elde etmek istiyorum. var,bu saç rengim açık küllükumral olmaz mı?önerilerinize çok ihtiyacım var..Tenim çok beyaz,gözlerim açık kahve,kendi saç rengim kumral.

  • Murat KOLUKIRIK

   Kuaförünüz doğru söylüyor.
   Bir günde istediğiniz saç rengini elde edemezsiniz.

 31. Saçlarıma 3 yıldır sık sık olmasa da röfle yaptırıyorum.Arada kendim de açıp boyamaya çalıştım sonuç hep aynı ; turuncu ve beyaza yakın saçlar.. Her seferinde üzerine kumralla cila yapıp işi kurtardım ama içine oksidan atmadım sadece saç kremi ve tüp boyayı karıştırıp ıslak saçıma boca edip bekledim.Şu anda yaklaşık 4 parmak kadar kendi saç rengim çıktı.Saçlarım çok yıprandığı için kestirmek zorunda kaldım.Artık kendi saç rengime yani orta kumrala dönmek istiyorum.Fakat bu basit görüntü beni rahatsız ediyor.Acaba kumral saç rengi elde edbilmem için nasıl bir yol izlemem gerekir.Diplerimden çıktığında çok fazla belli olmayacak ve basit gözükmeyecek bi renk elde etmek istiyorum.Teşekkürler ..

  • Murat KOLUKIRIK

   Saçınızı orta kumral yapmak için saçınızın uçlarındaki bölüme ön boyama pigmentasyon işlemi yapmalısınız. Aksi takdirde saç uçlarınız yeşillenir.

   • merhaba murat bey ben 16 yaşındayım beyaz tenliyim saçımı karamelin en açıgına boyattım. önerecegnz saç rengi var mı?

    • Murat KOLUKIRIK

     Hoşunuza gidiyorsa devam edin. Saçınızın aralarına bira daha açık balyaj yapılabilir yaz döneminde doğal güneşten açılmış gibi olur…

 32. öncelikle iyi günler murat bey benim saçlarım açık küllü sarıydı sonra ben karamel istedim kuaförüm bakır falan karışım bi boya yaptı saçlarımın tepesi daha koyu,yani akmış bakır rengi altlar sanki küllü altın sarısı gibi oldu.3 kere boyattım hala oturmadı acaba kuaförüm kaltesiz bir boyamı kullanıyor acaba merak ediyorum.benim size sorum ben bu saçımın üstüne kumral hafif doreli uçlara doğru sarı istiyorum yani ivana sertin saçları gibi. ilk önce o kumralı yakalamak için ne yapabilirim.aklımda loreal 7.3 ve 6.3 karışımı var birde luocolor 6.3 var siz ne tavsiye edersiniz şimdiden teşekkür ederim

  • Murat KOLUKIRIK

   Kuaförünüz doğru bir saç boyama tekniği uygulamaış . Kuafçrünüzü tebrik ederim . Fakat açık renk saç boya uygulamalarında ikinci e üçüncü boyadan sonra renk yerine oturur.
   Kuaförünüzün uyguladığı teknik kaliteli bir kuaför olduğunu işaret eder ve kuaförünüzün kalitesiz bir saç boyası ile çalışabileceğine ihtimal vermiyorum.

 33. İlginize çok teşekkür ederim.7.1 yeşillik yapar diye almaya cesaret edememiştim.Daha önce küllü kumrala boyadığımda ciddi bir yeşillik olmuştu saçımda.Önerinizi dikkate alıcam umarım sonuç iyi olur.İşinizde ve özel hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim.Birgün gelip size saçımı kestirmeyi çok isterim.

  • Murat KOLUKIRIK

   Loreal Majirel 7.1 saç boyası açık sarı veya röfleli zemin üzerine yapılırsa yeşilimsi olur ama alt zeminde kızıllık varsa bunu nötürleştirir. Yani kızıllığını alır. bir sonraki saç boyasında kızll etki yok olduysa bu sefer sadece Loreal Majirel 7 saç boyası ile devam edebilirisiniz.
   Bir önemli not daha. Saç diplerinde yani yeni çıkan koyu renk saçlarda küllü yansıma ile destekli saç boyası yeşillik vermez. Sadece daha az dore yansımalı yani sizin deyimini ile kızllık minimum olur.

 34. Dünden beri cevabınızı bekliyorum.Yanıtladığınız için teşekkür ederim.İstediğim saç rengi katalogdaki 7,03 ve 7,38’e yakın renkler jenifer lopezin kullandığı kahve kumrallar gibi.İçinde kızıllık olmayan çok açık kahve.Bilmem anlatabildim mi.Bu aldığım renkleri kullansam nasıl sonuç elde ederim yazarsanız sevinirim.Saçımda çok az beyaz var.Ana renk katmalımıyım.Çok değerli vaktinizi aldığım için özür dilerim.Yine anlatamadım heralde anlatabildiğim kadarıyla yanıtlarsanız yada boyayabileceğim bir renk yazarsanız beni bu sıkıntıdan kurtarmış olursunuz.Çok teşekkür ederim.

  • Murat KOLUKIRIK

   Almış olduğunuz boyalrın içinde dore yani sizin deyimini ile kızıllık var. Aynı şekilde 7.38 de dore ve bakır yansımalar var.
   Koyu renk saçlara içinde dore yansıma saç boyalarını kullanmadan bile düz 7 numrada bile dore yansıma ypabilmektedir. Bu yüzden saçınızda kızıllık istemiyorsanız daha küllü tonlar kullanarak kızllığı minimize etmelisiniz. Siz 8.1 küllü koyu sarı 20 lik oksidan krem ile boysanız bile saçlarınızda dore yansıma minimum şekilde bir açık kumral çıkar.
   7.1 küllü koyu sarı 30 lik oksidan krem ile boyadığınızda minimum dore yansımalı kumral renk çıkar. Kızllık olmasını istemiyorsanız elinizdeki boyaları değiştirin.

 35. Murat Bey sabrınıza ve işinize duyduğunuz saygıya hayranım.Bir süredir sitenizi takip ediyorum.
  Öncelikle kendi adıma verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Hakkınızı helal edin.Size danışmak isteğim şey saç rengim hakkında.
  Uzun yıllar röfle kullandım.Son iki yıldır sadece balyaj yaptırdım.
  Kendim saç rengim kahverengi.Saçlarım orta uzunlukta omuzlarımda.
  Yarısı açma işlemi ve balyajdan dolayı daha açık.
  Maddi durumumdan dolayı dört aydır kuaförde boyatamıyorum.İlk boyamamda önce küllü sarı boyadım dipleride açılsın diye.Üzerine kumral boyadım.Bir süre bu şekilde kullandım.
  En son iki gün önce syoss altın kumral aldım. Çok pişmanım hiç sevmememe rağmen fazla kızıllık oldu.Tabi yine yarısı başka yarısı başka renk.
  Tamamen bilinçsizlik.
  Ama dediğim gibi kuaföre gitmem şu aralar imkansız.Sizin yorumlarınızı okuduktan sonra koleston perfect 7.77 almak için kuaför malzemeleri satan bir yere gittim ancak gözüme çok koyu geldi dayanamayıp yine açık tonlar aldım.Çünkü koyu renk saçla mutsuz aluyorum.7.03 ve 7.38’den birer tüp aldım.Yanında %6’lık iki tane 50 ml peroksit var.İstediğim renk katalogda gördüğüme benziyordu.

  Loreal Efasor aradım ancak bulamadım.
  Bir süre akmasını beklemek zorundayım sanırım.Bu arada 39 yaşındayım ten rengim buğday koyu bir tenim yok açık tenliyim kaşlarım kahve.Kaşlarım koyu kalsada çok rahatsız olmuyorum.Benide dikkate alır yanıtlarsanız çok mutlu olurum.Nolur o boyaları geri ver 7.77 al demeyin:)İyiki varsınız.Herşey gönlünüzce olsun.

  • Murat KOLUKIRIK

   Yazdıklarınızı sonuna kadar okudum fakat saçına ne yapmak istediğinizi ve nerek saç istediğinizi anlayamadım.

 36. izmirden yazıyorum yazlık bir yerdeyim mesleğimi cok seviyorum yeni dükkan acdım sizden ricam su dalgası icin bugidi bulamıyorum sizde varmı nasıl bulabilirim teşekkürler bana yardımcı olursanız birde bakırlar cok cabuk akıyor hangi marka önerirsiniz cok sevinirim saygılar enes

  • Merhaba Enes bey,
   Su dalgası için kalın perma bigudileri kuaför malzemeleri satan yerlerden mevcut. Bakır rengi için pigment yoğunluğunu çok beğendiğim saç boyası “Wella Koleston Perfect

  • murat bey merhaba kolay gelsin, sitede dolaşırken size rast geldim birden ve yazmak istedim sac rengim suanda siyah ve sarı yapmak istiyorum mümkünmüdür acaba daha öncelerinde okadar kuaförlere gitmeme ragmen isediğim saç rengine ulaşamadım ve saçlarımda yıprandı bu süre içersinde… cevap yazarsanız cok mutlu olurum

   • Murat KOLUKIRIK

    Siyah saçtan açık sarı saç rengine geçmek elbette mümkün ama faturası ve sonuçları çok ağır olur. Saçlarınız çok yıpranır bu yüzden bence ilk önce saçınızı açık kumral tonlarına kadar açtırın ve yazın sonuna kadar her ay bir ton açık saç boyaı kullanarak devam edin.
    Yaz sonunda ise saçınıza açık platin rengi balyaj yaptırırsınız saçlarını daha az yıpranarak açılmış olur.

    • Merhaba internette gezinirken sizenize rastladım. Ve insanlarla ilgilenmeniz çok hoşuma gitti. Benim de size sorum olacak. Saçımı en son garnier koyu sarı ve kumralı karıştırıp boyamıştım(evde). Fakat saçımda hafif turuncumsuluk oluştu(diplerde). Kendi saç rengim koyu kumral. Bi kaç ay önce açma işlemi yapıldı kuaförde uçlarında pek sorun yok ama istediğim renk sütlü kahve gibi diyebiliriz yani küllü kumrala yakın renkler. Bana önerilerinizi sunabilir misiniz?

    • merhaba,ben birkaç ay önce saçlarımı bakır kahve tonlarında bir renge boyattım kendim esmerim doğal saç rengim tam siyah değil ama siyaha yakın tekrar doğal saç rengime nasıl dönebilirim?koyu kahve boyarsam simsiyah olmasından korkuyorum.saçlarımı bir daha boyatmak istemiyorum son kez doğal rengine dönmek için ne yapmalıyım.yardımcı olur musunuz?