Mikro Saç Kaynak Nedir?

Mikro saç kaynak uygulaması 2009 yılında ben Murat Kolukırık tarafından geliştirilmiş özel teknik ve yapıştırıcı, malzeme ile birlikte saçta görünmez kaynak olarak ta adlandırılan sadece ,06 – 0,6gramlık saç tutamları ile .5mm ek yeri uzunluğu ile neredeyse hiç fark edilmeyecek, çok hafif ve kullanışlı bir saç uzatma ve dolgunlaştırma yöntemidir.
Mikro Saç Kaynak sistemi saç kaynak alanında bir devrim niteliğindedir. Tekniği ve yapıştırıcısı sayesinde çok kısa saçlara dahi uzun saç kaynak yapılabilmektedir. Diğer klasik saç kaynak yöntemleri ile kıyaslandığında konforu ve kullanışı kıyaslanamaz.
Mikro Saç kaynağında eklenen tutamların 0,5 ila 0,6 gram yani çok ince ve hafif olması saç kaynağının kullanımını son derece güvenli, kullanışlı ve sağlıklı kılmaktadır. İlave edilen saç tutamları diğer kaynak sistemlerinde eklenen tutamlara kıyasla 1/3 oranında çok daha ince tutamlar halindedir. Mikro saç kaynak kullanım süresi saçlarınızın uzama hızına bağlı ılarak 3 ay ile 4 ay arsındadır. Mikro Saç Kaynak Tekniği, saçlarının görünümünü, sağlığını ve estetiğini önemseyenler için müthiş bir buluştur!
Saç Kaynak uzmanı Murat Kolukırık, geliştirmiş olduğu mikro saç kaynak tekniği ile Dünyada yapılması imkânsız denilen kısa ve zayıf saçlarda bile kendi doğalından ayırt edilemeyecek kadar mükemmel işler çıkartarak yaptığı işin kalitesini Dünya ya kanıtlamış, yurtiçinden ve yurtdışından Sach Saç Kaynak Merkezini ziyaret eden birçok kadının hayallerindeki göz alıcı uzun ve dolgun saçlara kavuşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de kaliteli olan her şeyde olduğu gibi birçok kişi tarafından taklit edilmeye çalışılmaktadır.
Bu aşağıdaki fotoğraflarda Murat Kolukırık, Berat Kolukırık (Oğlu) ve Ekibine ait işlerin kalitesini kıyaslayabilirsiniz.

Mikro Saç Kaynak Sisteminin Diğer Kaynaklara Göre Avantajları

• Saç kaynak işleminde eklenen tutamların sadece 0,5gram ya da 0,6 gram çok ince olması sayesinde saçlar kendi saçlarınız ile homojen bir şekilde daha iyi bütünleşir ve çok daha doğal bir görünüm alır.
Mikro saç kaynak uygulaması yapılırken ve kullanım süresince herhangi bir ağrı yada acıya neden olmaz, kaynak saçlar çıkartılırken, saçlarınıza kesinlikle herhangi bir zarar vermezler.
• Çok ince ve şeffaf özel yapıştırıcısı sayesinde ek yerlerindeki yerler ile saçlarınız ile aynı renk olurlar ve saçlarınızı topladığınızda dahi hiç kimse fark edemez.
• Boncuk saç kaynak yöntemi gibi başınıza yattığınızda ya da saçlarınıza dokunulduğunda dışarıdan hissedilmezler.
• Saçlarınızı diplerden geniş bir fırça ile rahatlıkla fırçalayabilirsiniz.
• Mikro saç kaynak uygulamasından sonra saçlarınıza istediğiniz bütün kuaförlük işlemlerini uygulayabilir spor aktiviteleri, deniz, havuz, sauna, solaryum gibi ortamlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
• Ayrıca mikro saç kaynak her tip saça uygulanabilmekte, çok kısa saçlarda bile çok doğal bir görünüm elde edilebilmekte.
• Diğer klasik saç kaynak sistemlerine oranla daha uzun ve rahat kullanım süresi sunar. Saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak 3 ila 4 ay.
• Saçlarınıza ilave edilecek tutamlar çok ince ve hafif oldukları için başınızda ağırlık yapmaz.
• Diğer saç kaynak sistemlerinde olduğu gibi katlı ve şapka takmış bir görünüm olmaz, kendi doğal saçlarınız ile bütünlük içinde bir doğal görünüm olur. Saçlarınızın en ön kısımlarına, perçemlere dahi yapılabilir.
• Saçları yanmış ve kestirmek zorunda kalan kişilerin orijinal saçlarını dış etkenlerden koruyarak saçlarınızın çok daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Kısa saçlı döneminizi rahatlıkla atlatmanızı sağlar.
• Kaynak saç kullanım kolaylığı ile size zaman kazandırır, kaynak saçlarınızı yıkadıktan sonra da kendi saçlarınız gibi sağlıklı ve doğal görünümde olurlar.

Mikro Saç Kaynağın Kullanım Şekli

Mikro Saç Kaynak uygulaması yapılmış saçlarınıza dilediğiniz kuaförlük işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz;
• Saç diplerinizdeki kaynak ek yerleri gözükmeden saçlarınızı toplayabilir, (Çok Kısa Saçlar Hariç)
• Solaryum, X-ray, MR gibi tıbbi işlemler için herhangi sorun teşkil etmez.
• Saç Düzleştirici maşa, fön, bigudi vb. ile şekillendirebilir,
• Dip Boya, Ombre, balyaj, renk açma, röfle, gibi işlemleri uygulayabilir, Ayrıca renk seçeneklerimiz içerisindeki ombre ve röfleli mikro saç kaynaklar ile saçlarınıza boya işlemi yapmadan hayalinizdeki saçlara sahip olabilirsiniz.
• Deniz, havuz, buhar banyosu, sauna, solaryum gibi aklınıza gelebilecek her türlü ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
• Mikro Kaynak saçlarınızı kullanırken herhangi bir özel bakıma ihtiyaç olmaz.
Mikro Kaynak Sistemi ile Saçlarınıza Yapabileceklerimiz;
• Var olan hacimsiz ve kısa saçlarınızın uzunluğunu ve hacmini arttırabiliriz.
• Kendi doğal saçlarınıza dokunmadan Ombre, röfle, balyaj ya da farklı tonlarda renk efektleri yapabiliriz.
• Hatalı saç boyama işlemlerinden zarar gören ve hatalı kesim ya da uygulamalar sonucu hasar gören saçlarınızın görünümünü kurtarabiliriz.
• Başınızda bölgesel bir bölümündeki saçların yoğunluğunu arttırabilir ya da uzatabiliriz

Mikro Saç Kaynak Sökme İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç kaynak kullanım süresi 3ay-4ay sonunda ki bu sizin kendi saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak kullanım süresi sonunda çıkarılması gerekir. Kaynaklarınızın çıkartılma vakti geldiğinde özel SACH Remover kaynak sökücü solüsyonu ile saçlarınız zarar görmeden çıkartılmaktadır. Kaynaklarınızın çıkartılması esnasında herhangi bir acı duymazsınız. Saçlarınız çıkarılırken saçlarınızda 3-4 ay boyunca günlük dökülmesi gereken saçların kaynaklardan dolayı dökülememesinden kaynaklanan saç diplerinde biriken saçların dökülmesinden başka bir şey olmaz. Bu da gayet normaldir.
Mikro Saç Kaynak sistemi ile eklenen kaynaklarınız çıkartıldıktan sonra saçlarınızı dinlendirmenize gerek kalmadan çıkartıldığı gün tekrar Mikro saç kaynak yapılabilmektedir.
Ortalama bir saça ne kadar takılabilir.
Saçları gürleştirmek için 100gram yeterlidir. Var olan saçlarınızdan biraz daha uzun istediğinizde saçlarınızın gürlüğüne bağlı olarak ortalama 150gram 200gram saç gider.
Çok kısa saçlarda saç tepelerine kadar uygulama yapıldığı için yine saçın gürlüğüne ve istenilen uzunluğa bağlı olarak 250Gr, 300Gr, 350 grama kadar saç kullanılmaktadır.
En doğru miktarı Sach Saç Kaynak Merkezi 444 3 671 ya da WhatsApp 0532 592 88 42 numaradan alacağınız randevu ile en doğru öneriyi uzmanlarımızdan alabilirsiniz.